בן או בת?

כיצד נקבע מין היילוד?girlboy

תאי גופני מכילים כרומוזומים הנושאים את המטען הגנטי שלנו ואחראים לתכונותיו התורשתיות.  כל תאי האדם הנורמלי מכילים 46 כרומוזומים: 22 כרומוזומים בכפילות זהה ועוד שני כרומוזומי מין.  לאישה שני כרומוזומי המין הם מסוג X.  לעומת זאת, לגבר שני כרומוזומי מין שונים; כרומוזום X  אחד וכרומוזום Y אחד.    הביצית והזרע הם התאים היחידים שעברו "חלוקת הפחתה" והם מכילים חצי מכמות הכרומוזומים. כלומר, 22 כרומוזומים ועוד כרומוזום מין אחד בלבד.   בביצית יש 22 כרומוזומים ועוד כרומוזום מין X.  בזרע יש 22 כרומוזומים ועוד כרומוזום מין שהוא או X  או Y.

אם הביצית (המכילה 22 כרומוזומים + כרומוזום X) תופרה על ידי תא זרע הנושא גם הוא את הכרומוזום X  בנוסף ל-22 הכרומוזומים שלו, היילוד תהיה נקבה (XX46).    אם הביצית (המכילה 22 כרומוזומים + כרומוזום X) תופרה על ידי תא זרע הנושא את הכרומוזום Y  בנוסף ל-22 הכרומוזומים שלו, היילוד יהיה זכר (XY46).    לפיכך, הגבר הוא היחידי הקובע את מין היילוד!

 

היכולת להשפיע על מין היילוד

מי שרוצה לנסות לקבוע מראש את מין היילוד, מוזמן לנסות את השיטות המקובלות היום לכך.  יש הטוענים ששימוש בשיטות אלה מגיע לשיעורי הצלחה של 75% – 85%.  לא מדובר בשיטות עממיות פופולריות, אלא יש מאחוריהן הגיון רפואי, ולא מעט מאמרים בנושא פורסמו בעיתונות הרפואית הרצינית ביותר.  משמע, ההצלחה אינה מובטחת, אך יש הרבה הגיון מאחורי התיאוריות הללו.

תא זרע הנושא את הגן הזכרי (Y) דומה בתכונותיו לדימוי הגבר: זריז, מהיר ובעל תוחלת חיים קצרה משל הנקבה.  אלא שבניגוד לדימוי, הזרע הוא גם רגיש ושברירי יותר, ולכן צריך תנאים טובים יותר בכדי להגיע לביצית.  בדרך כלל הסביבה בתוך הנרתיק חומצית ואינה נוחה לזרע הרגיש.  הזרע זקוק לסביבה בסיסית ככל האפשר, ועדיף לו שיחסי המין יתרחשו ביום הביוץ עצמו בכדי שהביצית תחכה לו, ולא שהוא יחכה לה.  בכדי לשנות את סביבת הנרתיק לבסיסית, יש לשטוף את הנרתיק במי סודה לשתייה (מערבבים 2 כפות אבקת סודה לשתייה עם ליטר מים) לפני שנכנסים למיטה.  בנוסף, האישה צריכה להגיע לאורגזמה לפני הגבר, וזאת כיוון שהאורגזמה גורמת להפרשת נוזלים עם PH בסיסי בנרתיק. לגבר מומלץ לפלוט קרוב ככל שניתן לצוואר הרחם, כלומר כמה שיותר עמוק בנרתיק (דבר שקל יותר לביצוע בתנוחה אחורית).

מי שמעוניין בבנות צריך לשנות את הגישה.  ראשית, אין כלל צורך בסביבה נרתיקית בסיסית.  יתרה מזאת, ככל שחומצי יותר – טוב יותר.  בסביבה הנרתיקית הטבעית, יש סיכוי רב שהזרעונים הרגישים (הזכריים) יישארו ללא תנועה.  האישה יכולה אפילו להחמיץ אף יותר את הסביבה הנרתיקית על ידי שטיפת הנרתיק במי חומץ (מערבבים 2 כפות חומץ עם ליטר מים, או ניתן לקנות תכשיר מוכן לשטיפה וגינלית המכיל חומץ ומים בלבד).  במקרה זה מומלץ לקיים יחסי מין יומיים לפני מועד הביוץ, ועדיף ללא אורגזמה של האישה.  בנוגע לאורגזמה הגברית, מומלץ לפלוט ככל שניתן קרוב לפתח הנרתיק (לא עמוק בנרתיק) בכדי שהזרעונים יישארו חשופים כמה שיותר לחומציות הנרתיק.   מדוע מומלץ להפסיק את יחסי המין יומיים לפני מועד הביוץ? כיוון שהזרע הזכרי פחות עמיד, יש סיכוי שרק זרעונים נקביים יישארו שם עד למועד הביוץ בהמתנה להפריית הביצית.

תיאוריה נוספת להשפעה על מין היילוד הינה בתזונה של האישה במשך 6 שבועות לפני הניסיון להרות, ועד לאישור הכניסה להריון.  מחקרים הראו כי מזון עשיר באשלגן ובנתרן גורם להולדת זכרים, ואילו מזון עשיר במגנזיום ובסידן גורם להולדת נקבות.