כמה עולה בדיקת הריון ביתית?

בדיקת הריון

אז כמה עולה בדיקת הריון ביתית ואיזו בדיקת הריון הכי טובה?

רבות מאיתנו משתמשות בערכה לבדיקת הריון ביתית עוד לפני בדיקת ההריון אצל רופא הנשים אבל לא כולן יודעות כמה עולה בדיקת הריון ביתית?

לעיתים, מתוך אמונה ותקווה גדולה שהחודש זה יקרה, בדיקת הריון ביתית שמראה תוצאה שלילית אינה מספקת אותנו, ובכדי לוודא את העניין אנו עושות עוד בדיקה ביתית לאחר מספר ימים, מתוך ידיעה שיש סיכוי שבדקנו מוקדם מידי, ואולי הפעם התשובה תהיה שונה.

למעשה, מרגע שהחלטנו שאנחנו רוצות להכנס להריון ועד שזה קורה בפועל, לא עובר חודש מבלי שנעשה שימוש בערכת בדיקת הריון, ולעיתים נבצע אפילו יותר מבדיקה אחת.

מי שתלך לבתי המרקחת ורשתות הפארם השונות תגלה היצע גדול של בדיקות הריון ביתיות, דבר שיכול בקלות לבלבל אותה. יש מגוון של ערכות הריון מיצרניות שונות ובמחירים שונים.

אז לפני שאתן הולכות לרכוש בדיקת הריון ביתית, החלטנו לבדוק כמה עולה בדיקת הריון ביתית ואיזו בדיקת הריון הכי טובה.

 

מחיר בדיקת הריון ביתית

כיוון שרב הנשים עושות שימוש במספר בדיקות הריון ביתיות עד לכניסה להריון ולא באמת יודעות כמה עולה בדיקת הריון ביתית, אזי עולה השאלה מה המחיר של בדיקת הריון.

לכל מותג יש מחיר שונה.
המחירים בין המותגים השונים נעים בין 20 שקלים ל- 50 שקלים לבדיקת הריון ביתית אחת.  בדיקות דיגיטליות שנותנות בנוסף גם אינדיקציה על גיל ההריון עולות 60 שקלים ומעלה.  מארזים של שתי בדיקות הריון יהיו לרב משתלמות יותר.

כיוון שבדיקת הריון אחת לרב אינה מספיקה (קחי בחשבון ש- 80% מהנשים אינן מצליחות להכנס להריון תוך חודש אחד), מומלץ לבדוק מחירי מארזים המכילים שתי בדיקות הריון, כיוון שהם לרב יהיו זולים יותר מרכישת שתי ערכות הריון ביתיות בנפרד.

אם את בשלב התכנון או הניסיונות ומעוניינת לקנות בדיקות הריון ביתיות או בדיקות ביוץ בכדי לדעת מה הוא הזמן הנכון עבורכם, דבר שיקל עליכם את תהליך הכניסה להריון, אנו מזמינים אותך לרכוש את הבדיקות מהאתר שלנו, במחירים הרבה יותר נמוכים מרשתות הפארם ובתי המרקחת, וזאת מבלי לצאת מהבית.
המוצרים יגיעו ישירות לתיבת הדואר שלך תוך 4 ימי עסקים בלבד.

איך עובדת בדיקת הריון ביתית?

המחירים לבדיקות הריון ביתיות מגוונים מאוד, וזאת למרות שהן פועלות עפ"י אותה השיטה.
למעשה מטרתה של בדיקת הריון ביתית לחשוף (במידה וקיים הריון) את הורמון ההריון HCG (Human Chorionic Gonadotrophin) בשתן.  הורמון HCG מיוצר מהשלייה, כך שהוא נמצא בגוף האישה רק במקרה של הריון.  בימים הראשונים שלאחר ההפריה לא ניתן לזהות הריון כיוון שכמות ההורמון בשלב הזה של ההריון היא עדיין מזערית.  כמות ההורמון מוכפלת מידי 48-72 שעות וזאת מלאחר ההפריה ועד 8-12 שבועות לאחר מכן, אז כמות ההורמון תגיע לשיאה.  בכדי שבדיקת הריון ביתית תזהה הריון חייבת להיות כמות מספקת של הורמון ההריון בשתן, וזאת בעזרת חומרים הנמצאים בבדיקת הריון ביתית.  יתרה מכך, עוצמת הפס מושפעת מכמות ההורמון בשתן.
אם אינך בהריון, הורמון ההריון לא ימצא בשתן ותקבלי תשובה שלילית לבדיקה (כלומר תראי רק את פס הביקורת).

הוראות שימוש לביצוע בדיקת הריון ביתית

בדיקת הריון ביתית הינה מאוד פשוטה לתפעול. בכל בדיקת הריון ביתית יש חלק סופג, שבא במגע עם השתן.  ישנן שתי אפשרויות לספיגת השתן במקלון הבדיקה:
אפשרות ראשונה – להחזיק את בדיקת ההריון כך שהחלק הסופג יופנה כלפי מטה (ולא למעלה!) ולהכניס את החלק הסופג תחת זרם השתן למשך כ-5 שניות.
אפשרות שניה – לאסוף את השתן בכלי נקי (כגון כוס חד פעמית) ולטבול בו את החלק הסופג של בדיקת ההריון למשך כ-5 שניות. מומלץ לאסוף את השתן האמצעי, כלומר להתחיל את האיסוף לאחר תחילת מתן השתן.
חשוב שרק החלק הסופג יבוא במגע עם השתן, ולא יותר מכך.

לאחר מכן, יש להניח את בדיקת ההריון על משטח נקי ויבש.
השתן נספג בקצה אחד של הבדיקה ומועבר לחלקה השני, בה נמצא חומר שמטרתו לזהות את הורמון ההריון HCG.

כל בדיקת הריון מגיעה עם הוראות שימוש של היצרן.  יש לקרוא את ההוראות ולשים לב תוך כמה דקות יש לקרוא את התוצאות.

בדיקת הריון ביתית הינה קלה לפענוח: ברב הערכות לבדיקת הריון ישנם שני קווים, קו ביקורת וקו בדיקה.  קו הביקורת חייב להופיע לאחר המגע בשתן, בין אם את בהריון ובין אם לא, כיוון שהוא מעיד על תקינות הבדיקה.  קו הבדיקה יופיע רק במידה והתשובה חיובית ואת בהריון.

איזו בדיקת הריון הכי טובה?

כיוון שכולן עובדות על אותו העיקרון, קשה להגדיר איזו בדיקת הריון הכי טובה.
יחד עם זאת, כיוון שרובנו רוצות לגלות הריון כמה שיותר מוקדם, יש לייחס חשיבות לרמת הרגישות של כל בדיקה ובדיקה.  רמת הרגישות של בדיקת הריון מאפשרת לה לזהות את הורמון ההריון בשלבים שונים של ההריון. ככל שבדיקת הריון יותר רגישה, היא תדע לזהות את הורמון ההריון בשלב יותר מוקדמים של ההריון (כבר ביום ה- 9 או ה- 10 שלאחר הביוץ).
ניתן לזהות הריון כבר מרמה של 5 יחידות מהורמון ההריון HCG.

יש מבחר רב של בדיקת הריון. בחרנו מספר בדיקות הריון הנפוצות בחנויות ובדקנו כמה עולה בדיקת הריון ביתית ולהלן הסקירה;

בדיקת הריון life, בדיקת הריון סופר פארם (מקלון הזהב) – בדיקת הריון ביתית בעלת רגישות ודיוק ברמה גבוהה. מזהה הריון החל מיומיים לפני האיחור במחזור, תשובה מופיעה תוך חצי דקה.
בבדיקת הריון של לייף הוראות שימוש ניתן למצוא בתוך האריזה.
יש קו קונטרול (C)  וקו תוצאה (T).  קו הקונטרול חייב להופיע (במידה וקו הקונטרול אינו מופיע – משמע הבדיקה אינה תקינה).   קו התוצאה יופיע רק במידה ויש הריון.
מקלון הזהב מיוצר ע"י מעבדות זר הייטק ובשנים האחרונות נמכר תחת המותג של Life ברשת סופר-פארם.

בדיקת הריון לייף

בדיקת הריון לייף הוראות שימוש

 

בדיקת הריון clearblue, בדיקת הריון קלירבלו – ישנן שתי בדיקות הריון ביתיות של קליר בלו:

בדיקת הריון פלוס של קליר בלו – קצה המקלון, החלק שסופג את השתן, משנה צבעו מלבן לוורוד וכך נותן אינדיקציה שאכן ספיגת השתן תקינה.  התוצאה מופיעה תוך דקה בלבד: סימן פלוס (+) או מינוס (-).  מזהה הריון 5 ימים לפני האיחור במחזור.

בדיקת הריון - תוצאה תוך דקה קליר בלו

 

בדיקת הריון דיגיטלית של קליר בלו – ערכה לבדיקת הריון המגלה גם באיזה שבוע של ההריון את נמצאת. ישנה תצוגה דיגיטלית עם כיתוב התשובה: "Pregnant" או "Not Pregnant". במידה ואת בהריון, על הצג יוצג גם שבוע ההריון בו את נמצאת. לקליר בלו בדיקת הריון יש את האפשרות למדוד את ריכוז הורמון ההריון בשתן ועל בסיס זה להעריך את שבוע ההריון בו את נמצאת.  מזהה הריון 4 ימים לפני האיחור במחזור.

בדיקת הריון קליר בלו

בדיקת הריון senso test, בדיקת הריון סנסו טסט – גם לסנסו טסט ישנן שתי בדיקות הריון ביתיות:

בדיקת הריון senso test, בדיקת הריון סנסו טסט – ערכת הריון ביתית נוחה לשימוש עם תוצאה המתקבלת תוך פחות מדקה; פס אחד – אין הריון, שני פסים – יש הריון.
מזהה הריון החל מיומיים לפני האיחור במחזור.

בדיקת הריון סנסו טסט

בדיקת הריון senso test ultra, בדיקת הריון סנסו טסט אולטרה – ערכת הריון ביתית נוחה לשימוש עם תוצאה ברורה המתקבלת תוך פחות מדקה; פס אחד – אין הריון, שני פסים – יש הריון.
מאפשרת לגלות הריון 4 ימים לפני האיחור במחזור.

בדיקת הריון מהירה סנסו טסט

בדיקת הריון ביתית ®One Step המקורי  – ערכה לבדיקת הריון בעלת אישור FDA של ארה"ב ובעלת אישור ייצוא לאירופה (CE). נוחה מאוד לשימוש, תוצאה מתקבלת תוך דקה; פס אחד – אין הריון, שני פסים – יש הריון.  מאפשרת לגלות הריון 3 ימים לפני האיחור במחזור.
בדיקה זו נמכרת באתרינו בלחיצה כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *